Filmografia

Oto wybrane filmy, w których miałem przyjemność zagrać, do niektórych również napisać scenariusz, a jeszcze niektóre wyprodukować:
2015
Ostatni klaps
Na planie tego filmu znów wcieliłem się w dwie role - aktora oraz scenarzysty. To komedia, pełna zabawnych postaci i sytuacji, w którym miałem zaszczyt pracować w towarzystwie młodych, obiecujących aktorów.
2011
Kac Wawa
Kultowy film, w którym miałem przyjemność zagrać jedną z głównych ról. Pełna zabawnych sytuacji i wyrazistych postaci opowieść o wieczorze kawalerskim, który pięciu przyjaciół postanowiło zorganizować w luksusowym apartamencie.
2008
Skorumpowani
Opowieść o zemście, którą planują ojciec i siostra zamordowanego chłopaka na jego oprawcach. Pełna napięcia, emocji i zwrotów akcji.
2005
Legenda
Trzymający w napięciu horror opowiadający o grupie młodych kobiet, które postanawiają zorganizować wieczór panieński w owianym złą legendą średniowiecznym zamku. Zaczyna się koszmar, a upiory wychodzą z cienia.
2000
Córka konsula
To film, w którym nie tylko zagrałem pamiętną rolę inspektora Marka Brzęczyszczykiewicza, ale także byłem w nim jednym ze scenarzystów.
1993
Le château des oliviers
Miniserial, także współtworzony z francuskimi filmowcami oraz aktorami. Wyraziste postaci i piękne plenery, niezapomniana gra aktorska.
1984
Amerykańska marzycielka
Znudzona życiem pani domu postanawia napisać powieść. W wyniku nieszczęśliwego wypadku trafia nieprzytomna do szpitala. Po obudzeniu jest przekonana, że jest bohaterką stworzonej przez siebie historii.
1982
Prawo jest prawem
Opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy opuszczają zakład karny. Choć każdy z nich ma inny plan na dalsze życie, ich losy wciąż pozostają ściśle ze sobą związane.
1981
Białe tango
To serial obyczajowy, którego bohaterkami jest osiem kobiet. Każda z nich jest wyjątkowa, każda w innej sytuacji życiowej i na innym stanowisku. Każdy z odcinków opowiada o jednej z nich.
1976
Wakacje
Mój debiut aktorski. Czteroodcinkowy serial opowiadający historię przyjaciół wybierających się na wakacje na Mazury.
2012
Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości
Komedia kryminalna, której bohaterem jest obdarzony niezwykle czułym węchem komisarz Jan Blond. Jego sprzymierzeńcami w walce ze złoczyńcami są tajemniczy Marek oraz Minister Spraw Wewnętrznych - wielbiciel mocnych trunków i psów.
2008
Ojciec Mateusz
Hitowy serial polskiej telewizji.
2006
Polisz kicz kontratakuje
Kontynuacja hitu z 2002 roku. Opowieść o Hollywood w polskim, kiczowatym wydaniu.
2002
Polisz kicz projekt
Przy produkcji tego filmu miałem ręce pełne roboty. Grałem w nim główną rolę, wyreżyserowałem go oraz napisałem do niego scenariusz. A wysiłek się opłacił - film został nominowany do nagrody Złotych Lwów, i nagrodę tę otrzymał.
1997
Królowie życia
Zabawna komedia opowiadająca historię dwóch braci znajdujących się na emigracji we Francji. Nie mogąc znaleźć sobie innego zajęcia, udają producentów filmowych.
1989
Roselyne i lwy
Para młodych ludzi porzuca swoje dotychczasowe życie aby poświęcić się pracy z dzikimi lwami cyrkowymi. To historia o miłości, poświęceniu i pogoni za marzeniami.
1983
Narzeczona z krainy chłodu
To film komediowy, który miałem przyjemność realizować przy udziale francuskich aktorów i twórców. Opowiada historię Paula, którego celem życiowym jest unikanie kłopotów i zobowiązań. Sielanka kończy się w momencie, w którym godzi się na “białe małżeństwo” z nieznajomą.
1982
Raj dla wszystkich
Jest filmem opowiadającym o lekarzu, który wynalazł lek na depresję. Jednak po czasie wychodzą na jaw jego skutki uboczne, a leczeni nim ludzie doprowadzają do furii swoim zachowaniem nieleczonych. To komedia z elementami dramatu.
1979
Przyjaciele
To dramat obyczajowy i polityczny, którego fabuła rozgrywa się w pięciu odcinkach. Opowiada o losach i problemach młodych ludzi w pierwszych latach istnienia Polski Ludowej.
To tylko kilka pozycji z mojego bogatego portfolio. Produkcje te spotkały się z ogromną sympatią widzów oraz uznaniem krytyków. W moim dorobku znajdują się zarówno komedie, jak i filmy obyczajowe oraz dramaty, produkcje kinowe oraz seriale.